klub

Strzelecki Klub Sportowy L.B.K. Luboń

– jest klubem strzeleckim, zrzeszonym w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego i posiada Licencję Klubową. W ramach swojej działalności realizuje zadania z zakresu prowadzenia zajęć strzeleckich z młodzieżą oraz dorosłymi, w szczególności po przez:

         *   zwiększenie dostępności mieszkańców do zajęć sportowych oraz organizowanie otwartych zawodów sportowo – rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i mieszkańców miasta  Lubonia  w strzelectwie sportowym,

          *    popularyzację aktywnego uprawiania sportu strzeleckiego po przez organizowanie zajęć w formie treningów oraz zawodów strzeleckich z broni kulowej i pneumatycznej,

          *    treningi strzeleckie z wykorzystaniem elektronicznych systemów obrazowania i oceny postępów osiąganych przez klubowiczów,

         *    organizowanie zawodów i treningów w zakresie strzelań kulowych zgodnie z międzynarodowymi przepisami ISSF, strzelań dynamicznych, strzelań LBK oraz strzelań historycznych.   

          * regularne treningi strzeleckie pod okiem doświadczonej kadry trenerów i instruktorów strzelectwa,

klub

Współzawodnictwo w strzelectwie sportowym jest sportem dla każdego spełniającego podstawowe wymogi obywatela. Musisz mieć jedynie świadomość, że jest obwarowane licznymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz przepisami administracyjnymi, które będziesz musiał spełnić jeśli chcesz aktywnie uczestniczyć w rywalizacji strzeleckiej i starać się o pozwolenie na broń palną do celów sportowych.

Jest oczywiste, że strzelectwo to nie sport który można trenować gdziekolwiek o dowolnej porze dnia i nocy.  Dlatego zanim przystąpisz do klubu odpowiedz sobie na podstawowe pytanie: Czy chcesz brać czynny udział w życiu klubu oraz we współzawodnictwie sportowym, czy tylko podoba Ci się strzelanie i chętnie w ramach czasu wolnego odwiedzisz czasem strzelnicę?

Jeśli nie jesteś do końca gotowy podporządkować się zasadom i wymogom klubowym, skorzystaj z bogatej oferty strzelnic komercyjnych. Tam pod okiem instruktora będziesz mógł się przekonać czy strzelectwo jest dla Ciebie, cisząc się z tej formy rekreacji.

….a jeśli już złapałeś bakcyla, zapraszamy do Klubu Strzeleckiego LBK Luboń.

Jak zostać członkiem klubu ?

1/ wydrukuj deklaracje członkowską, oraz Klauzurę informacyjną, ( wystarczy kliknąć na niebieskim tekście ), wypełnij deklarację i podpisz oba dokumenty, zeskanuj i prześlij na adres mailowy dostępny w zakładce kontakt, lub przynieś na strzelnicę klubową w godzinach otwarcia. możesz oczywiście wcześniej zadzwonić, jesteśmy do twojej dyspozycji. 🤗

2/ w ciągu tygodnia do dwóch, otrzymasz informację o zatwierdzeniu twojej kandydatury. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia deklaracji, należy uiścić na konto klubu wpisowe oraz składkę członkowską za dany rok. ( konto znajdziesz w dziale kontakt) 

3/ WITAJ W KLUBIE !! Teraz jesteś jednym z nas.  💪

4/ Teraz możesz zacząć przygotowania do uzyskania pozwolenia na własną broń sportową. W klubie będziesz miał możliwość zdać egzamin na patent strzelecki po zaliczeniu  kursu przedpatentowego, uzyskać licencję zawodnika Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, oraz ubiegać się o wydanie własnego Pozwolenia na broń ( czerwonej książeczki). 

A jeśli nie braknie Ci zapału do rozwijania swoich umiejętności strzeleckich i wiedzy z zakresy strzelectwa, będziesz mógł zdobyć uprawnienia Sędziego Strzelectwa Sportowego, Osoby dopuszczonej do prowadzenia strzelań, Instruktora czy też Trenera strzelectwa. 

 

I jak? Dalej chcesz zostać strzelcem sportowym? to na co czekasz?? Dokumenty same się nie wypełnią!
Informacje na temat najbliższych zawodów oraz wyników znajdziecie w zakładce Zawody/Wyniki

Gdzie strzelamy:

Nasza strzelnica pneumatyczna,

strzelamy karabin i pistolet pneumatyczny

Strzelnica Myśliwska “Lizawka” Poznań – Antoninek, ul. Bałtycka 79

Strzelanie czarnoprochowe, karabinowe i pistoletowe.

Strzelnica Nieczajna 33 Łatwy Dojazd z S11, 

strzelamy pistolet, strzelba, karabin – statycznie i dynamicznie

Regulamin strzelnicy Nieczajna 33